SON DAKİKA

Hem sanat hem de lezzet için seyahat ediyor

Dergi Haberleri

İşi nedeni ile yoğun bir seyahat programına sahip olan GYİAD Başkanı ve DFDS Akdeniz İş Birimi Başkan Yardımcısı (Satış&Pazarlama, İş Geliştirme Ve Strateji) Fuat Pamukçu," Hobi ve ilgi alanlarım kapsamında da seyahat ediyorum. Sanat konuları, seyahatlerimi planlamamda çok etkili oluyor. Bu anlamda en son eylül ayında Venedik Bienali’ne, ondan önce de ağustos ayında Salzburg Festivali’ne katıldım. Venedik Bienali’nde; modern sanat eserleri ve ülkelerin yaşadığı sosyo-politik gelişimlerin, sanat eserlerinde yarattığı etkileri gözlemledim. Salzburg Festivali’nde ise tiyatro (Jederman), opera (İdemeneo) ve iki farklı konsere katılma fırsatım oldu. Özellikle West-Eastern Divan Orkestrası’nda dünyanın en önemli piyanistlerinden Martha Argerich’i dinlemek benim için çok değerliydi" diye anlatıyor.

GURME DURAKLARI 

Venedik Bienali vesilesiyle Venedik’te güzel birkaç gün geçiren ve Burano Adası’ndaki Gatto Nero (Siyah Kedi) lokantasına giden Pamukçu, bu mekanı çok beğendiğini belirtiyor. Zira seyahatlerinde gurme duraklarına uğramayı da alışkanlık haline getiren Pamukçu, yemek yemeyi sevdiği beş restoranı ise şöyle paylaşıyor: "Londra’da sadece lokal ve organik malzemelerle yemek yapan Petersham Nurseries, 1950’li yıllardan beri Seul’da açık olan, salaş bir Kore usulü noodle ve barbekü servisi yapan Woolaeoak, Roma-Piazza del Popolo Meydanı'ndaki klasik bir trattoria olan Dal Bolognese, San Sebastian’daki-Michelin yıldızlı Martin Berasetegue ve Antalya’daki Yedi Mehmed lokantası.e

KİŞİSEL GELİŞİME ÖNEM VERİYOR

Kendisini geliştirmek adına liderlik eğitimlerine katılan Fuat Pamukçu, “Aldığım en güzel derslerden biri, edX platformundan uzaktan eğitim kanalıyla The Science of Happiness (Mutluluğun Bilimi) dersi oldu. Bu gibi konulara dikkat etmeye çalışıyorum. Sürekli yeni makale, kitap ve dergileri okumaya özen gösteriyorum” diyor.

DAHA ÇOK ZAMANA İHTİYACI VAR

Fuat Pamukçu son olarak daha zinde, daha kendi ile barışık ve daha sosyal bir yaşam sürebilmek için daha fazla zaman istediğini paylaşırken sözlerini şöyle noktalıyor: “Ne yazık ki gün 24 saat ve ben yapı itibariyle az uyusam da özellikle yoğun iş ve sivil toplum örgütlerinde geçen tempom sebebiyle, aileme ve kendime yeterince zaman ayıramıyorum. Bu sebepten özellikle tatil ve seyahatlerimize ailece gitmeye önem gösteriyorum.”