SON DAKİKA

Sarıgül: Gayrimenkul geleceğe yapılan yatırımdır

Emlak Haberleri

Pandemi sürecini en hızlı atlatan gayrimenkul sektöründe adeta bayram havası esiyor. Bankaların uyguladığı düşük faiz kampanyalar sektörde satışları ciddi anlamda artırırken, yatırım yapmak isteyenler için de büyük fırsatlar ortaya çıkıyor. Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül "Bankaların başlattığı uygun faizli kampanya sektöre can suyu oldu. Satışlarımız ciddi oranda arttı. Böyle giderse rekor yakındır" dedi. Gayrimenkulün en güvenli yatırım aracı olduğunu söyleyen Emir Sarıgül "Mevduat faizi, altın veya döviz gibi yatırım araçları kısa vadede kazanç sağlayabilir. Ancak unutmamak gerekir ki, konut her daim en güvenli ve yüksek getiri sağlayan yatırımdır" açıklaması yaptı.

Doğru projenin geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade eden Emir Sarıgül "İster oturmak için olsun, ister yatırım için, konut alımı her zaman güvenli limandır. Hiçbir zaman kaybettirmez, risk yoktur. Prim garantisi vardır. Tabi bunları söylerken, vatandaşlarımızın doğru projelerden alım yapması gerektiğinin de altını çizmiş olalım. Markalı konut konusu önemli. İnşaat şirketinin geçmişi nedir, ne kadar projeyi teslim etmiştir, finansal durumu nasıldır.... Bu gibi konulara dikkat edilmesi gerekiyor" diye konuştu.  
  
MARİTZA VADİ EVLERİ'NİN YÜZDE 25'İ SATILDI

Maritza İnşaat’ın yatay mimarı üzerine kurgulanan; lüks, konforlu ve insanların hayatına dokunan işlere imza attığını söyleyen Emir Sarıgül “Yüksek katlı binalar inşa etmedik.  tamamı; 4-5 katlı ve 10 ile 20 blok arası arasında değişen büyüklüklere sahip oldu. Maritza Evleri Kavacık, Maritza Konakları İstinye, Maritza Ataşehir Residence, Maritza Loft Sarıyer ile 4 farklı butik projeyi hayata geçirdik. Şimdi yeniden Beykoz’a geri döndük ve Maritza Vadi Evleri projemizin temelini attık ve inşaatı başlattık” dedi. Bu projenin 20 blok ve 230 daireden oluştuğunu ifade eden Emir Sarıgül “Beykoz’un gözbebeği olan Çubuklu Vadisi’nde yer alan projemize büyük ilgi oldu. 3 ay önce ön talep toplamaya başladık ve projenin yüzde 25’ini yakınını sattık diyebiliriz. Henüz lansman yapmadan gerçekleştirdiğimiz bu performans, bizim adımıza ciddi bir başarı anlamına geliyor” dedi.
 
METREKARE FİYATLARI 15 BİN TL

Maritza Vadi Evleri Projesinde hafriyat işlerinin devam ettiğini de belirten Emir Sarıgül “Projemizde bu yılın temmuz ayı gibi satışa başlayacağız. Metrekare fiyatları ortalama 12 bin TL ile 15 bin TL arasında olacak. İstanbul’un incisi olan Beykoz’da 1’inci sınıf bir projeye imza atıyoruz. Kullandığımız ürünlerin kalitesi, sosyal alanlarımız, site yönetimi ve lokasyonu projemizi bölgedeki rakiplerinden büyük farkla ayrıştırıyor. Projemiz, devlet hastanesine 1.5 dakika, özel hastaneye 2.5 dakika mesafede yer alıyor. Sahile 2 dakika, en yakın kolej ve okula 4 dakika mesafede bulunuyor. Sosyal alanları ile fark yaratan projemizde 5.5 kilometre yürüyüş alanı yer alıyor. Ayrıca ev sahipleri için organik tarım yapabilecekleri ‘hobi bahçeleri’ yaptık.  İnsanlar burada, aileleri ile bu keyfi yaşayabilecekler” açıklamasını yaptı.

   
YATIRIM YAPAN KAYBETMİYOR

Maritza İnşaat müşterilerinin ayrıcalıklı olduğunu söyleyen Emir Sarıgül “Biz bütün müşterilerimizin doğum günlerini biliriz. Bu özel günlerinde kendilerini kutlarız. İşin ticari boyutundan ziyade bir aile gibi yaşarız. Projelerimizden ev alanlara düzenli olarak projenin ne durumda olduğunu her ay ‘PDF’ şeklinde mail atarız. Müşterilerimiz bu bilgilendirme maillerinde son durum hakkında bilgi alabilirler.  Ayrıca 3 ayda bir, müşterilerimizi çağırarak daireleri kendimiz gezdiririz.  Bugüne kadar Maritza ailesinden ev alıp da memnun olmayan yok desek yalan olmaz. Ayrıca 1’e 1 prim yapan dairelerimiz hem yaşamak hem de yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor” diye konuştu.

REKOR 2021’DE KIRILACAK

2017 yılında sektöründe 1 milyon 300 binin üzerinde bir satış rakamı yakalandığını ifade eden Sarıgül “Bilindiği üzere, 2018 yılında ekonomik olarak zor bir süreç yaşadık. Satışlarda bununda doğru orantılı olarak ciddi anlamda düşüş gösterdi. 2019 yılında ise bir toparlanma sürecine girildi. Yılın yine 1 milyonlu rakamlar üzerinde kapanacağını tahmin ediyoruz Ancak asıl ivme 2020 ve sonrasında yakalanacak. 2017 yılında yaşanan rekorun, 2021 yılında kırılacağını öngörüyoruz” açıklamasında bulundu.