SON DAKİKA

Kiğılı, MBFWI'de yeni koleksiyonunu görücüye çıkardı

Hazır giyim Haberleri

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenlediği etkileyici defileyle ‘Light Magic’ isimli koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sunan Kiğılı, cesur ve alışılagelmişin dışındaki çizgileriyle katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı ve Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem’in yanı sıra Türk perakende sektörünün önde gelen isimleri Mudo Onursal Başkanı Mustafa Taviloğlu, Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, APS Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman Benzeş gibi isimlerin de katılımına sahne olan defile, moda severler tarafından da büyük ilgi gördü.

CASUAL VE SPOR ÜRÜNLER AĞIRLIKTA

30 farklı modelin sahne aldığı; casual ile spor ürünlerin ağırlıklı olduğu koleksiyon, ‘mistizm’ temasını son trend dokunuşlar, zengin renk tonları, güçlü ve modern bir çizgi ile erkek giyiminde buluşturdu. Alışılmışın dışındaki konsept ve tasarımlarla dikkatleri üzerine çeken koleksiyon, Kiğılı Kreatif Direktörü Sait Çakıcı ve Marka Direktörü İlkay Keleş tarafından hazırlanırken; defilenin koreograflığını ise Uğurhan Akdeniz üstlendi.

MANEVİYAT, DOĞA VE MİSTİZM

‘Light Magic’ koleksiyonu ile odaklandığı psikografik bilgilerle, tüketici davranışlarını ve alışkanlıklarını analiz eden Kiğılı, özellikle Y jenerasyonun beklentilerine hitap ederken; sihirli dokunuşlarla mistizmi günümüze uyarlayarak podyuma taşıdı. ‘Maneviyat’, ‘doğa’ ve ‘mistizm’ üçgeni etrafında şekillenen koleksiyonda, özellikle baharat renkleri öne çıkarken; toprak tonları, griler, lacivert ve mavi tonları, taş rengi ve siyah koleksiyonda kullanılan diğer renkler arasında yer aldı.