SON DAKİKA

Cemil Demirbakan, beyaz yakadan müziğe dönüş yaptı

Sanat Haberleri

Yüksek Sadakat’in ilk solisti, Türk rock müziğinin en etkili yorumcularından biri olan Cemil Demirbakan, uzun süren sessizliğini “Bu hesap tutar mı?” single’ı ile bozuyor. Sanatçı, iş hayatında yaşadığı iniş-çıkışları, hüzünleri ve duygusal dünyasını dinleyenlerle paylaşıyor. Şarkıcı, “Bu hesap tutar mı” ile aktif iş yaşamına ara verirken, sahnelere “Yeniden merhaba” diyor

Cemil Demirbakan, kendi yaşamından esinlenip, bir beyaz yakalının hayatını anlattığı şarkısında, “Bugüne dek iş hayatında çok farklı yönetici pozisyonlarında çalıştım. Müzik her zaman bu hayata eşlik eden, beni motive eden ve belki de olaylara farklı bakmamı sağlayan sihirli bir güçtü. Şimdi müziğe ağırlık verdiğim bu dönemde ister istemez geçmiş yaşanmışlıklar şarkılarıma tat katıyor ve yön veriyor. Hepimizin yaşadığı, özellikle de 08.00 -18.00 saatleri arasına sıkışan insanları ve duygularını yeni şarkımda dile getirdim. Bir anlamda ışıltılı ve zengin görünen plaza yaşamların mutsuzluklarını, isyanlarını anlatmak istedim” diyor.

Yüksek Sadakat’in ilk solisti olan Cemil Demirbakan, gönüllerimize taht kuran “Belki üstümüzden bir kuş geçer”, “Döneceksin diye söz ver”, “Kafile”, “Aklımın iplerini saldım”, Meyra ile düet yaptığı “Ağlandın ya” ve you tube’da 10 milyonun üzerinde izlenen “ Ceviz Ağacı”  gibi unutulmaz şarkıların ardından,  solo kariyerine kendi imzasını taşıyan single’ı ile devam ediyor. Bundan böyle daha sık sesini duyacağımız sanatçı, cebinde biriktirdiği şarkılarını müzik tutkunlarıyla buluşturacak. Cemil Demirbakan, “2005 yılında Yüksek Sadakat’in solisti olarak sizlerle tanıştım. O günden bu yana pek çok şarkı yaptım ama hiç bugünkü kadar heyecan ve istek duymadım. Şimdi bu şarkıları belirli aralıklarda, müzikseverlerle buluşturacağım. Artık sesimi daha çok duyacaksınız” diyor.

20 yılı aşkın bir sürede farklı sektörlerdeki şirketlerde yöneticilik yapan Cemil Demirbakan, müzik kariyerini profesyonel iş hayatıyla eş zamanlı yürütüyordu. Geçtiğimiz yıl iş yaşamına virgül koyan sanatçı, müzik kariyerine kaldığı yerden devam edecek.