SON DAKİKA

Türkiye’nin en iyi şirket futbol takımı Anadolu Sigorta

Spor Haberleri

İstanbul, İzmir ve Ankara’da "Şirketlerin futboldaki zirvesi" sloganıyla düzenlenen ve bu yıl 200 şirketin katıldığı Business Cup'ta Türkiye Şampiyonu belli oldu.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da yılda 2 kez düzenlenen, şirket çalışanlarından oluşan takımların yarıştığı, Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı şirketler arası futbol ligi olan Business Cup'ta 2018 Türkiye şampiyonu Antalya Lara Kervansaray Kundu Hotel’de düzenlenen finallerle belli oldu.

Şampiyon belirlendi

İstanbul: Öztiryakiler ve Anadolu Sigorta İzmir: Petkim ve Arcanaz Ankara: Vezin YMM ve Roketsan’dan oluşan il şampiyonlarını 11-13 Mayıs tarihlerinde konuk eden Antalya Lara Kervansaray Kundu Hotel’de düzenlenen Türkiye Finallerinin sonunda İstanbul temsilcisi Anadolu Sigorta kupaya uzandı.

Şampiyon Avrupa'ya!

Business Cup Türkiye finalinde Anadolu Sigorta ve Arcanaz takımları karşı karşıya geldi. Maçın başında erken bulduğu gol ile 1-0 öne geçen Arcanaz takımı daha sonrasında toparlanan ve maça ağırlığını koymayı başaran Anadolu Sigorta karşısında skoru koruyamadı ve maçı Anadolu Sigorta 3-1 kazanarak kupanın yeni sahibi oldular. 12-18 Ağustos tarihleri arasında Kiev’de düzenlenecek olan 20 milli takımın yer alacağı Avrupa Halı Saha Ligi’nde Türkiye’yi milli forma altında temsil etme hakkı kazandılar.