SON DAKİKA

İslam İktisadı Ödülleri Sahiplerini buldu

Yaşam Haberleri

7. İslam İktisadı Atölyesi kapsamında İKAM tarafından verilen 2019 İslam İktisadı Ödülleri de sahiplerini buldu.

Programda, 2019 İslam İktisadı Ödülleri takdim edildi. İslam İktisadı Araştırma Ödülüne Prof. Dr. Sabri Orman, Uygulama Ödülüne üyeleri arasında dayanışmayı öngören MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı layık görüldü. İslam İktisadına Katkı Ödülü ise Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu’na verildi.

Prof. Dr. Sabri Orman İslam İktisadı alanında hazırladığı telif, tercüme ve edisyon eserleri ile İslam İktisadına önemli katkılar yaptığı için ödüle layık görüldü. Orman’a ödülünü İLKE Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar verdi.

İslam İktisadı Uygulama Ödülü ise MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığına verildi. Ödül İLKE Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Akkuş tarafından MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan’a takdim edildi.

İslam İktisadına Katkı Ödülünü ise Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş’tan aldı. Tabakoğlu’nun ödülü gerek danışmanlık faaliyetleri ve gerekse ilmi çalışmaları nedeniyle aldığı belirtildi.

Ödül törenine, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, İGİAD Başkanı Ayhan Karahan, İLEM Başkanı Süleyman Güder'in yanı sıra STK temsilcileri, akademisyenler ve araştırmacılar katıldı.

Ödüllerin takdiminin ardından, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan moderatörlüğünde, "İslam İktisadında Para" başlıklı panel gerçekleşti.

Panele, Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku, Medipol Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Babacan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Hacak konuşmacı olarak katıldı.

İslam İktisadı Atölyesi, 7 Nisan'a kadar Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Ali Özek Konferans Salonu'nda yapılacak oturumlarla devam edecek.

7. İslam İktisadı Atölyesi'nde Türkiye ve dünyadan çok sayıda akademisyen, İslam iktisadında parayı çeşitli yönüyle ele alan tebliğler sunacak. Tebliğler sonrası ise sonuç bildirisi yayımlanacak.