SON DAKİKA

Mehmet Dinçerler, ABD'deki Gençlik Zirvesi’nde yerini aldı

Yaşam Haberleri

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu ile Genç MÜSİAD USA tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı resepsiyonu kapsamında davet edilen Gloria Jean's Coffees Türkiye CEO'su Mehmet Dinçerler, New York Midtown Hilton Hotel’de, gençlerle bir araya geldi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında New York Başkonsolosluğu ile Genç MÜSİAD USA tarafından düzenlenen “Gençlik Zirvesi”ne, Türkiye’nin en genç iş adamları arasında yer alan Gloria Jean's Coffees Türkiye CEO'su Mehmet Dinçerler başta olmak üzere çok sayıda genç yaştaki sporcu, sanatçı ve iş insanı katılım gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan zirvede, konuşmacılar arasında yer alan Dinçerler, “Atatürk’ün tüm gençlere armağan ettiği bu özel gün, aslında bizlere verilen değerin yanı sıra, milletimizin gençlere olan ihtiyacı ve inancını da ortaya koymaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak, Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlediği 19 Mayıs gününü gençlere armağan etmesi tesadüf değildir. Burada çok ince bir mesaj bulunuyor. Kurtuluşun ve yükselişin sadece biz gençlerin elinde olduğunu ve genç nesilleri yarına hazırlayan toplumların geleceğe güvenle bakabileceği vurgulanıyor. “Gençlik” sadece yaş ile olan bir kavram değildir, aynı zamanda fikirlerin yeniliği de demektir. Genç fikirli demek; toplumsal fayda için gördükleri sorunlara veya ihtiyaçlara yönelik fikirler üretebilen, çalışan ve toplumun inavosyon sürecine katkı sağlayabilen demektir. Bu sebeple atalarımızın büyük mücadele ile kazandığı bu toprakları bizlerde gelecek nesillere bırakmak için çok çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Çok genç yaşta başladığı ticari hayatından bahseden Dinçerler, Türkiye’de 800 kişiye kadar istihdam sağladığını aktardı. Konuşmasına devam eden Dinçerler, Türk gençlerinin ne kadar ahlaklı, çalışkan ve özverili bir şekilde çalışarak, ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğinden emin olduğunu dile getirerek, şirketin kuruluş aşamasından bugüne kadar geldiği noktayı gençlerle paylaştı.